Отварят център за преглед на съдържанието на Facebook в България. Гигантът в социалните медии ще наеме 150 души на работа в столицата. Те ще проверяват за потенциално нарушаващи правилата на компанията публикации на руски, турски, грузински и казахски език.
Новината бе потвърдена от ръководителя на отдел „Корпоративни комуникации” за Централна и Източна Европа на компанията Ян Шигини.
„Днес обявяваме откриването на нов център за преглед на съдържанието в София в партньорство с TELUS International – водещ доставчик на глобални оперативни услуги за грижите за общността”, съобщи той.
Амбиция
Центърът има за цел да събере голям екип в рамките на една година. Служителите ще търсят нарушаващи правилата на компанията публикации с помощта на изкуствен интелект, използван за откриване на рисково съдържание.
„Инвестираме много в повече хора и по-добри технологии, за да сме сигурни, че Facebook е едновременно безопасно място, но че и някъде хората могат свободно да обсъждат различни свои идеи и гледни точки“, добави още Шигини.
Компанията продължава да разширява екипа си за безопасност и сигурност. Това е част от стратегията за ограничаване на нарастващата обществена критика и загриженост относно недостатъците в механизмите за защита на данните. През изминалата година наблюдателите на съдържанието и специалистите по безопасност, наети от компанията, се удвоиха.
Освен това Facebook обяви, че разширява политиката си за прозрачност на политическата реклама в навечерието на изборите за Европейски парламент. В тази връзка отваря офиси за бързо реагиране в Дъблин и Сингапур, за да „се справи предварително с дезинформацията“.
Страховете от намесата на Русия в президентските избори в САЩ през ноември 2016 г. доведоха до призиви от лидерите на ЕС, особено от френския президент Еманюел Макрон, за по-голяма регулаторна роля на ЕС и държавите членки в интернет.
В понеделник бившият вицепремиер на Великобритания Ник Клег говори в Брюксел на събитие по повод тези опасения.
„Има ясна визия за това ЕС да демонстрира модел, който съчетава динамиката на Силициевата долина с регулаторната строгост на Брюксел,“ каза той.