Може би сме малко позакъснели със статията относно медитациите. Дори и това да е така, наскоро открихме чудесата на апликациите за тези цели. В интернет е пълно със статии и упътвания, гласящи колко е полезно да медитираме. Чудно, но Apple AirPods също се намърда някъде в сценария.
Apple AirPods медитация
Чудесата на тези практики се простират от „откриването на нови пътища в нашите съзнания и мозъци“ до „оставането в Зен състояния по време на политически спор“. Напоследък пазара за психологично здраве и подобни услуги се разрасна до над 1 милиард щатски долара. Това, което ни накара да погледнем в тази посока, бе удобството, което ни предложиха няколко апликации. Някои програмки за фитнес напоследък започнаха да предлагат безплатни услуги за медитация. Те, най-спокойно и усърдно, бяха навирани в лицата ни по време на тренировка като реклами. И в крайна сметка поддадохме. Но да се върнем към заглавието на статията. Apple AirPods. Най-голямо впечатление ни направи това, колко удобни са безжичните слушалки от Apple в подобни случаи!
Да, свързването на Apple продукт със спокойствие и медитация, на фона на безумните фенове и техните дивашки овации при всеки ъпдейт, е меко казано налудничаво. Но все пак да оставим предубежденията настрана за целта на тази статия. Да оставим и факта, че Apple AirPods не са най-удобното нещо за ухото ви. Това е тема на друг разговор.
„Неудобните“ слушалки
Макар хилядите негативни коментари относно удобството на тези слушалки, те се оказаха доста удобни за някои от нас. След кратко време изобщо не ги усещахме. Изправянето, клякането, лежането и дори челните стойки не оказаха влияние особено много на позицията им. Липсата на кабел и други подобни неудобства около врата беше неописуемо голямо удобство при подобни практики. Още повече, при движения и местене от позиция в позиция липсваха каквито и да било висящи и клатещи се части. Печелившата карта в крайна сметка бе комбинацията от липсващия телефон в джоба ни и липсата на държач на слушалките на главата ни. С подобни слушалки можем да забравим за всичко това и да се пренесем в един по-спокоен свят за шест, десет и дори двадесет минути, без дори да се замислим откъде идва спокойната музика и как точно сме се изолирали от кучешкия лай, идващ от паркинга.
Как не падат???
Тези слушалки все някак успяват да останат в ушите ни дори при тези смахнати движения. Тичане, скачане, ходене, вдигане на тежести, клекове. Нищо от това не успя да ги накара да паднат. Още повече, че те дори не се натрапваха с присъствието си в ушите ни, освен с добрите звуци. Единствената ситуация, при която почти изтръгнахме слушалка от ухото си, бе при свалянето на блузата, на път за пералнята.
И все пак, слушалките доста осезаемо напомнят за присъствието си чрез музиката, телефонните разговори или коментарите от заобикалящите ни хора. Особено стряскащо беше осъзнаването, че сме станали едни от онези AirPod хора при погледа в огледалото. Но в крайна сметка това се преживява.
След тренировка
Медитацията, с която започнахме статията, е поредната активност, за която тези слушалки се оказват доста добра опция. Външният шум се чува съвсем леко, колкото да останем в реалния свят, докато се унасяме под звуците на музиката. Изключително лесно е да забравиш, че носиш слушалки. Липсата на кабели и други притеснителни неща допринася за това изживяване.
В крайна сметка, много хора медитират без помощта на апликации, слушалки или каквито и да било технологии. Apple AirPods изобщо не са нужни за подобно нещо. Особено за цената си (дори няма да засягаме тази тема). Но за нас те се оказаха страхотна придобивка, която върви ръка за ръка с тренировката и медитацията след нея. Вие какво ползвате при подобни ситуации?