Здравейте, приятели! Ето, че дойде време да ревюираме и първата раница в Technology.bg. Добре знаете, че в тази пазарна ниша се пробват почти всички брандове, вследствие на което разнообразието от раници е огромно. Колко от брандовете обаче правят проучване от какво реално имат нужда потребителите и влагат по-сериозен замисъл в изработката на раниците – все още не можем да кажем. През годините сме виждали много сполучливи решения от брандовете, производители на лаптопи. Виждали сме и много безумни, които изглеждат като: „абе трябва и ние да имаме такъв продукт – вземете направете там нещо!“.
В днешното ревю ще ви запознаем с Genesis Pallad 400 – една доста симпатична раница, върху която определено е помислено – и от гейминг, и от бизнес гледна точка. Без да се бавим – ето и нашите впечатления от продукта.
Съдържание
Обем и разпределение на отделенията
Винаги, когато правим ревюта на даден продукт, правим бързо проучване за него в мрежата. Едно от основните неща, които забелязахме още от страницата на раницата в Genesis беше наблягането на това колко голям обем предлага тя. Наистина, 18 л звучат доста добре, но наистина ли са чак толкова много? Сравнихме с няколко други модела, които се „мотаеха“ в наличност, включително раниците, които ние използваме.
Разбрахме, че почти всички раници поддържат подобен обем. Нямаше нищо чак толкова „уау“ в цялата работа, но пък има и нещо много важно според нас, което може да обезсмисли обемът на една раница. А то е правилното разпределение на джобовете и отделенията в нея. Колкото и да е голяма една раница, ако тя не пасне на нашите нужди – обемът губи своето значение.
А когато говорим за добро разпределение на отделенията и джобовете – от Genesis доста добре са си написали домашното. 5 външни, 5 вътрешни джоба с достатъчно големи размери, за да поемат почти всички аксесоари, за които можем да се сетим. Очила, зарядни устройства, преносими хард дискове, пауър банки, ключове, отвертки – останалото оставяме на вашето въображение.
Ако случайно си помислите за 17.3 инчов лаптоп…
А да, още нещо – аз лично, когато чуя и видя, че някой се хвали с голям обем на раници обикновено първата ми мисъл е „Абе какво ще стане ако пъхна моя 17.3 инчов Dell Alienware вътре?“. Дали ще се побере, дали ще се затвори добре? Повечето раници не успяват.
Е, тази успя! С 300 зора, но успя. Въпреки това, не препоръчвам на никого подобни тестове, защото в затворено състояние доста добре личи, че циповете и материята около тях се опъват повече от очакваното, а изпуснете ли раницата с подобен лаптоп вътре, анти-шок защитата едва ли ще успее да го спаси от поражения.
Тук е уместно да спомена, че побирането на 17.3″ лаптоп НЕ Е нещо, което от Genesis са предвидили за този модел. По-надолу в спецификациите ще видите, че раницата изрично е предназначена за 15 / 15.6 инчови машинки.
Водоустойчива
Раницата е създадена от промазан текстил, който не сме тествали да пуснем под душа (все още), но определено ни направи много добро впечатление по време на няколкото превалявания, докато се разхождахме с раницата навън. Изработката на раницата е много добра, а капките просто се стичат по нея и няма как да проникнат навътре.
Дизайн и външен вид
Това, което ни направи доста силно впечатление е, че външният вид на раницата е доста обран, а съчетанието между черният цвят на текстила отвън и червения цвят на отделенията отвътре прави раницата подходяща както за бизнес ориентирани, така и за гейминг потребители.
Скрит джоб в гърба на раницата
Едно основно предимство, което рядко се забелязва в други модели е скритият джоб в задната част на раницата. Много хитър, много удобен и същевременно дълбок, така че в него да поберем дебел портфейл или други важни вещи, които бихме се притеснили, че някой може да ни отмъкне в градския транспорт или на други оживени места. Джобът е практически недостъпен за външна намеса докато носим раницата.
Изолацията на гърба на раницата е доста дебела и ако скрием ципа на джоба, може да го направи почти невидим за неподозиращи очи, когато е свалена. Също така, дълбочината на джоба е достатъчна, за да не усещаме дискомфорт в кръста, когато сложим нещо по-обемисто в него.
USB удължител в страничния джоб
Както казахме и по-горе, от полската фирма-производител определено са помислили върху Genesis Pallad 400. USB портът от външната страна на джоба гледа надолу с цел да не бъде намокрен от вода, а от вътрешната страна имаме кабел, дълъг около метър. Тук вариантите, за които се сетихме са няколко:
- Можете да сложите power bank в джоба, като по този начин (с допълнителен външен кабел) едновременно да снимате изображения или видео и да зареждате Вашето устройство.
- Можете да сложите устройството си в джоба и да го зареждате без да го вадите от раницата, свързвайки отвън Power bank.
Genesis Pallad 400 – Спецификации
- Размер на лаптопа: 15.6 „
- Отделения: 2
- Отделения, подходящи за: Мобилен телефон, Лаптоп, Документи, Аксесоари
- Вътрешни джобове: 5
- Външни джобове: 5
- Капацитет: 18 л.
- Материал: Найлон
- Механизми на заключване: С цип
- Цвят: Черен
- Защити: Анти-шок система
- Максимален товар: 10 кг.
- Дължина: 140 мм.
- Ширина: 310 мм.
- Височина: 450 мм.
- Тегло: 878 гр.
За финал
Приятна изненада е, че можем да изброим толкова много положителни качества в бюджетно решение като тази раница. И като казвам бюджетно нямам предвид нисък клас на изработка, а по-скоро цената на Genesis Pallad 400, която към днешна дата е около 50-80лв с ДДС и 24м гаранция. Каква раница използвате Вие? Споделете с нас в Технологичното Общество на България. Както винаги, ще се радваме да чуем Вашето мнение по всякакви подобни теми. Поздрави и до скоро! 🙂